HİZMETLERİMİZ

Yerli Malı ve TÜR BelgeleriYerli Malı ve TÜR Belgeleri

ARGEDEM olarak firmalarımızın Ar-Ge, tasarım ve ürün geliştirme faaliyetleri kapsamında ortaya koyduğu ürünler için Yerli Malı ve Teknolojik Ürün Deneyim (TÜR) Belgelerinin alınmasına yönelik hizmet sağlamaktayız.
Bu belgeler ile ithal ikamesi sağlayacak ileri teknoloji ve yüksek yerlilik oranına sahip ürünlerin yurtdışı muadillerine göre avantaja sahip olmasını sağlarken, özellikle kamusal kullanımda ulusal ürünlerin ön plana çıkmasına destek oluyoruz. Bu kapsamda yapılan başvuru ve belgelendirme hizmetleri ile firmaların yüksek yerliliğe sahip ve ulusal teknolojiye katkı yapan ürünlerini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde tescillenmesini sağlayarak firmaların diğer kamu desteklerine ulaşımını ve kamu ihaleleri yoluyla ürünü ticarileştirmesine olanak sağlıyoruz.
Bu hedefe uygun olarak başvuru kriterlerinin ve yeterliliklerinin belirlenmesi, ön yeterliliklerin sağlanması, başvurunun yapılması ve süreç takibi ile belgenin alınmasına kadar olan süreçte firmalara uçtan uca destek sağlıyoruz.
 
Bu kapsamda verdiğimiz hizmetler aşağıdaki gibidir.
  • Fizibilite analizi ile firma ve ürünün uygunluğunun araştırılması
  • Ön yeterlilik şartlarının sağlanmasına yönelik çalışmaların yapılması
  • Belgelendirmeye yönelik başvuru çalışmalarının yapılması
  • Başvuru süreci takibi

REFERANSLARIMIZ